Při objednávce nad 5000,- Vám ji doručíme zdarma!

 

 

Lazecký & Měch na Firmy.cz

PDF ke stažení!

Začínáme
s LUKOSTŘELBOU

Vážení zákazníci, sportovní přátelé, chcete si koupit náš luk? Děláte dobře, kupujete kvalitní a léty prověřené zboží.
Dovolte pár rad pro začátek:

Luky

Výběr luku volíme dle účelu a místa použití:

Střelba v přírodě pro potěšení a zábavu (zahrada, chata, les), soutěže 3D

Zde zvolíme tradiční lovecké luky v délkách 58", 60", 62" s minimálním podílem plastů ať již demonty nebo celolepené a všechny dětské luky.
V této kategorii jsou rovněž velmi vhodné luky dlouhé v délkách 62" – 70".
Pro obě tyto kategorie jsou nejvhodnější šípy s pravým peřím.

Střelba olympijská na oficiální střelnici, obyčejně pod vedením instruktora

Zde zvolíme luky olympijské, které je možno vybavit mířidly. Šípy volíme hlavně duralové, karbonové, hliníkové nebo dřevěné. Pro zvýšení přesnosti střelby tyto luky vybavíme základkou a buttonem, který srovná šíp při průchodu madlem.

Napínací síly:

Začátečníci

Pro začátečníky mládence a muže doporučujeme napínací sílu 30 – 34 liber, pro zdatné jedince sílu max. 40 liber. Nad 40 liber kupují zkušení specialisté.

Ženy

Pro ženy doporučujeme napínací sílu okolo 24 - 28 liber (11 - 13 kg).

Děti

Pro děti 7 - 12 let volíme napínací síly 16 - 24 liber.

Označení luku:

„Provedení" L /levé/ R /pravé/ znamená střelce leváka či praváka. Pravák natahuje tětivu pravou rukou a luk drží v ruce levé, přičemž šíp vede po levé straně madla ve směru střelby, levák opačně. Označení UNI znamená luk pro leváka i praváka.

Výběr tětivy:

Výběr tětivy KEVLAR, POLYESTER nebo DAKRON, pro kevlarovou či polyesterovou tětivu stačí jednoduchý zářez na konci šípů, pro dakronovou (hrubší) nutno vybrat šíp s plastovým končíkem. Tuto tětivu je možno zkrátit zakroucením.

Označení luku:

Každý lepší luk je na spodním rameni označen názvem, výrobcem, délkou v palcích a napínací sílou. Napínací síla se u dospělých luků měří siloměrem na délce šípů 710 mm(28“),u dětských luků na délce šípů 610 mm (24“) .Pokud máte délku nátahu větší než uvedené hodnoty budete ve skutečnosti napínat vyšší sílu než je uvedená na luku.

Šípy

Určení délky šípů:

Postavíme se proti stěně, levou ruku sevřeme v pěst a opřeme o stěnu. Poté odměříme vzdálenost od lícní kosti přidáme 5 cm, tato nám udává lukostřeleckou délku šípu.

Délka šípu:

Lukostřelecká délka šípu (tato délka se běžně udává na webech v mm nebo palcích), skutečná délka šípů je však větší o cca 2 – 3 cm, tj. o hrot, který má přesahovat přes madlo při plném nátahu. Např. šíp dřevěný 8/760 mm (30") má skutečnou celkovou délku 785 mm.

Výběr šípů:

Pokud si vyberete šíp s plastovými křidélky, ať už dřevěný, sklolaminátový, duralový či karbonový, je nutné přiobjednat jednoduchou plastovou základku pro vedení šípu. Tyto šípy nejsou vhodné pro střelbu indiánským způsobem "přes ruku", a to díky tuhosti plastových křidélek. Šípy mění dráhu letu a odírají se o ruku či vyfrézovanou základku, proto raději volíme šípy s peřovými letkami. Obecně platí, že střelba se šípy z pravého peří je snazší a jednodušší, více se hodí do přírody.

Pro děti 4 - 6 let volíme délku šípů 450 mm, 6 - 7 let 600 mm, 8 - 12 let 650 mm.

Pro mládež a dospělé výšky do 160 cm délku 650 mm, do 170 cm délku 710 mm, do 185 cm délku 760 mm (30“) nad 185 cm délku šípů 810 mm (32“)

Máte-li nejasnosti, nebojte se zeptat. Napište nám pomocí formuláře níže, nebo nám zavolejte na 725 579 950, popřípadě 606 710 243. Rádi Vám poradíme.