Při objednávce nad 5000,- Vám ji doručíme zdarma!

 

 

Lazecký & Měch na Firmy.cz

Prak je sen každého kluka. Prak je vzpomínka na vlastní dětství každého tatínka. Jednoduchým dětským prakem uděláte svému dítěti radost. Kvalitním loveckým prakem pak uděláte radost sobě.

A protože střelba z praku má stále své kouzlo, máme dnes několik výrobců této jednoduché střelné zbraně. My máme praky pro všechny.
Od kvalitních silných praků pro dospělé, po jednoduché levné praky pro děti. Těm, kteří si chtějí vyrobit vlastní dřevěný prak můžeme nabídnout gumu na prak. I když známe dvě základní konstrukce praku, my vám můžeme nabídnout pouze prak vidlicový.

Praky na lov, rybaření či sport?

Jeden by ani neřekl, ale praky dnes mají obrovskou škálu možností, jak je využít. Existují lovecké praky, které jsou osazené navíc stabilizátorem pro přesnější střelbu a také opěrkou, která pomáhá v držení praku. Existujhí praky rybářské, které slouží k zakrmní ryb při klasickém rybolovu. A také praky sportovní, které začínají nabírat na oblibě... vznikají první kluby, unie střelců, soutěže u nás i po celé Evropě.

Trocha historie

Prak ve svém původním pravém významu představuje střelnou zbraň, která sahá až do pravěku. Jedná se o provaz uprostřed osazený kapsou. Tato zbraň se také nazývá "Odstředivý prak". Střelec držel oba konce lana, do kapsy vložil kámen, provaz roztočil a ve správnou chvíli jeden z konců pustil. Přesná střelba z tohoto luku vyžadovala značný um nabraný dlouhým tréninkem. Takto David skolik goliáše. Známe baleárské a rhódské prakovníky či husitské Práčata.

Vysvětlení pojmů

V Česku se ale jako prak označuje zbraň známá pod přesnějším názvem "Vidlicový prak". Což je celkem unikát, protože všude ve světě se toto rozlišuje. V anglicky mluvících zemích se rozděluje na „sling“ (odstředivý prak) a "catapult" nebo "slingshot" (vidlicový prak).

Naše praky nejsou určené pro nejmenší děti. Na spřátelénem webu najdete praky jako neškodné dětské hračky.

Typy praků

Doplňkový sortiment

Nově zakoupený prak můžete doplnit o další příslušenství. Kuličky do praku jsou téměř nutností... nebo raději šikovné pouzdro?

Kompletní nabídka praků a příslušenství

A nakonec si můžete prohlédnout kompletní nabídku našich praků a souvisejícího zboží pěkně pohromadě. Pro větší přehlednost ale doporučujeme procházet jednotlivé typy praků vyfiltrované ve filtraci v levé části.

Nejprodávanější
Skladem
Sleva -10%
IMG_20210924_084241

MASIV Profesionální lovecký prak

Profesionální lovecký prak MASIV + GUMA 0,55 mm

801 Kč
Původní cena890 Kč
Sleva:-89 Kč